2
Лютий 2024року
слово редактора

Впоратися допоможе не оптимізм, а реалістична надія

Коли я виконую монотонну роботу чи хазяйную, то слухаю подкасти про ментальне здоровʼя. Один з улюблених — «Простими словами», зокрема його спеціальний сезон «Ти як?». В одному з епізодів Олег Романчук, лікар-психотерапевт, посіяв у мені думку, якою хочу поділитися з вами.

Дехто інколи сприймає оптимізм як «усе буде добре». Насправді це — псевдоптимізм, бо саме́ по собі ніщо не відбудеться (скажімо, атестація не проведеться). Дослідження кажуть, що варто в собі плекати надію, а саме реалістичну надію. Наведу приклад. Під час організації атестації відповідно до нового Положення про атестацію ми стикаємось із труднощами, але не здаємося, не чекаємо, що все буде добре чи якось саме владнається, і: знаходимо його в базі нормативних документів е-журналу «Практика управління закладом освіти», вивчаємо документ, читаємо розʼяснення фахівців у журналі, звертаємося по допомогу експертів у «Скриньку запитань» і врешті-решт правильно організовуємо та проводимо атестацію.

Надія — це те, що кличе нас на дію. Вона про те, що ми бачимо обрій і що б не сталося, які перепони не виникли б, ми йтимемо далі, «… житимемо далі. Людьми гідними, вільними, з любовʼю, з мудрістю. І вкінці правда переможе, світло переможе». Закінчу цю думку словами пана Олега.

От і наша редакція не стала чекати, що ви по добрій памʼяті передплатите «Практику управління закладом освіти». Ми діяли — наповнили лютневий номер розв’язками робочих ситуацій, зокрема й атестаційних, і прик­ладами документів:

А попереду ще багато цікавого. Наприклад, у лютому опублікуємо нову е-книжку «100 відповідей про те, як розбудувати внутрішньошкільну систему забезпечення якості освіти». Тож залишайтеся з нами!

Вікторія ТРЕТЯК,

головний редактор


Бех Іван— директор Інституту проблем виховання НАПН України, д-р психол. наук
Омельяненко Ніна — шеф-редактор Експертус Освіта
Бохно Олена — начальник управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Третяк Вікторія — головний редактор журналу «Практика управління закладом освіти»
Єресько Олег — генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України
Царьова Олена — головний спеціаліст відділу з питань освіти і науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Департаменту гуманітарної та соціальної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України
Малюкова Інна — директор Українського інституту інформаційних технологій в освіті Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»


Дуброва Наталія — провідний фахівець з охорони праці та безпеки життєдіяльності Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України
Гожий Володимир — директор Юшківорізької гімназії Таращанської міської ради Київської області
Дударенко Лариса — директор спеціалізованої загальноосвітньої школи № 291 з поглибленим вивченням іноземної мови, Київ



Практика управління закладом освіти
Видається за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти України

0 44 586 56 06
0 800 21 20 12
oplatforma.com.ua

Головний редактор,
відповідальний за випуск

Вікторія Третяк
[email protected]

Над номером працювали:
Ганна Мозирко, Олена Філоненко

Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора.

Передрук матеріалів журналу «Практика управління закладом освіти», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця.

Журнал розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції.

© Цифрове видавництво Експертус, 2024

Київ
2024

№ 2, 2024
Мінікурс «Як скласти зразковий колективний договір»