7
Липень 2024року
новини

Відбулося обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти на Київщині

Тривають громадські обговорення реформи профільної середньої освіти в регіонах. 18 червня в Київській області відбулося одне з них у партнерстві зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та за сприяння Київської ОВА.

Мета зустрічі — обговорити цілі реформи, особливості її впровадження, отримати від громад пропозиції щодо змін до законодавства. До неї долучилися понад 150 учасників, серед яких представники МОН, ОВА, ОР, проєкту DECIDE, голови РВА, керівники органів управління РВА, голови ТГ, керівники органів управління освіти ТГ, керівники закладів середньої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Доповідачі розповіли про цілі реформи й етапи її впровадження. Окрім того, детально зупинилися на питанні щодо засновників академічних ліцеїв, можливих умовах співробітництва територіальних громад і моделях фінансування.

Учасників дискусії цікавили питання: чи передбачатиме держава окрему субвенцію на підтримку профільної середньої освіти; які особливості моделей фінансування академічних ліцеїв, що надаватимуть освіту дітям з кількох громад; як залучити найліпших учителів до викладання в академічних ліцеях; чи буде розширюватися система сертифікації та чи охопить вона всіх учителів; чи будуть враховані географічні та інші особливості областей. Ці та інші питання держава буде розв’язувати на рівні законодавства та нормативних актів.

Було пораховано, що, оскільки в Київській області є 69 громад, то кількість учнів, які потенційно навчатимуться в ліцеях і професійних коледжах у 2030 році, — понад 77,2 тисячі (це нинішні 4—6 класи). З огляду на це нині заплановано, що в області буде 114 академічних ліцеїв і 38 професійних коледжів.

«Голови й депутати громад мають тверезо оцінювати демографічну ситуацію. Якщо в громаді багато учнів і найближчим часом не очікується різкого падіння їхньої кількості, то там можна створити великий ліцей, який дасть широкий вибір профілів і предметів / інтегрованих курсів. Проте громади, в яких прогнозується невелика кількість учнів старших класів, мають співпрацювати, щоб організувати ліцеї, що будуть надавати освіту учнівству кількох громад», — зазначив Андрій Сташків, заступник міністра освіти і науки України.

Затвердження планів формування мережі закладів профільної освіти відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» має відбутися до 1 вересня цього року. У межах реформування має бути створено спроможну мережу закладів та оновлено освітню інфраструктуру.

Наступне громадське обговорення реформи відбудеться 27 червня в Одесі.

Джерело: DECIDE.

КМУ визначив порядок дій роботодавця для проведення мобілізації
№ 7, 2024
Початок нового навчального року: які рекомендації МОН надасть школам