4
Квітень 2025року
слово редактора

Як знайти ритм, у якому є місце для роботи, для себе і для «Практики управління»

Усе тече, усе змінюється… Не встигла я опанувати мистецтво балансу між робочим й особистим (work-life balance), як йому на зміну прийшов підхід інтеграції роботи в життя (work-life blend). Work-life blend — це спроба не розділяти життя й роботу, а поєднувати ці дві сфери так, як вам комфортно. «Та я вже це роблю!» — усвідомила я, пишучи цей текст о 19:00. Якби керувалася work-life balance, то мала б встигнути з текстом до 18:00, потім вимкнути ноутбук і відпочивати. Але ж мозок не вимикається за розкладом, і наші продуктивні години можуть взагалі не збігатися зі звичним робочим графіком. Work-life blend працює й у зворотному напрямку: якщо мені треба в робочий час відвідати лікаря, то я зможу присвятити цьому час, адже зав­дання виконала звечора.

За першим усвідомленням було друге — «Практика управління закладом освіти» ідеально вписується в концепцію work-life blend. Покажу це на прикладі квітневого номера журналу, який ви зараз гортаєте. Дізнатися про зміни та новації в законодавстві зможете за сніданком; опанувати інструкцію, як звільнити працівника за власним бажанням, чи дізнатися відповіді на 18 запитань про доплату за роботу в несприятливих умовах праці — дорогою на роботу; скачати приклад посадової інструкції вчителя початкових класів — поки кавуєте з колегами; навчитися створювати сайт закладу на платформі Google Сайти — на вихідних.

Крім переваг, у нового підходу є недоліки, зокрема ризик працювати весь час. Тому слід памʼятати, що work-life blend — не про цілодобову роботу, а про те, як знайти комфортний ритм, у якому є місце і для роботи, і для себе. Ну і для журналу «Практика управління закладом освіти», бо з ним роботи стає менше, а часу для себе більше. Тож залишайтеся з нами!

Діліться у віконці думками про work-life blend і спостереженнями, чи помічали за собою, що вже використовуєте цей підхід. Якщо так, то в яких саме ситуаціях.

0 символів із 1500

Вікторія ТРЕТЯК,
головний редактор


Бех Іван— директор Інституту проблем виховання НАПН України, д-р психол. наук
Омельяненко Ніна — експерт із питань освіти, голова ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти», м. Київ
Бохно Олена — начальник управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Третяк Вікторія — головний редактор журналу «Практика управління закладом освіти»
Єресько Олег — експерт із питань освіти, канд. пед. наук, м. Київ Царьова Олена — головний спеціаліст відділу з питань освіти і науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Департаменту гуманітарної та соціальної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України
Малюкова Інна — директор Українського інституту інформаційних технологій в освіті Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»


Дуброва Наталія — провідний фахівець з охорони праці та безпеки життєдіяльності Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України
Гожий Володимир — директор Юшківорізької гімназії Таращанської міської ради Київської області
Дударенко Лариса — директор спеціалізованої загальноосвітньої школи № 291 з поглибленим вивченням іноземної мови, Київ



Практика управління закладом освіти
Видається за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти України

0 44 586 56 06
0 800 21 20 12
oplatforma.com.ua

Головний редактор,
відповідальний за випуск

Вікторія Третяк
[email protected]

Над номером працювали:
Ганна Мозирко, Олена Філоненко

Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора.

Передрук матеріалів журналу «Практика управління закладом освіти», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця.

Журнал розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції.

© Цифрове видавництво Експертус, 2025

Київ 2025

Перейти в зміст номера

№ 4, 2025
Квітень квітує: скачайте календарі-шпалери