10
Жовтень 2023року
використовуємо ІКТ
персональний помічник директора

Що новенького: корисні функції, які з’явилися в  е-журналі

Швидко повертатися з кінця на початок статті, ще швидше, ніж раніше, шукати інформацію в різних розділах журналу, не губити свій коментар до статті — у цьому допоможуть нові функції е-журналу «Практика управління закладом освіти». Їх розробили, щоб працювати із журналом стало комфортніше й ви отримували більше за той же час. Які ж новації пропонуємо вам і як їх освоїти, читайте у статті

Продовжуємо знайомити вас із перевагами, інструментами й функціями е-журналу «Практика управління закладом освіти». Цього разу розповімо про нові функції, які полегшать пошук інформації в е-журналі та піднімуть комфорт користування ним ще на один щабель.

Кнопка-кінцівка. У кінці статей тепер є така кнопка . Натиснувши її, ви миттєво повернетеся на початок публікації. Більше не треба прокручувати всю статтю.

Сповіщення про відповідь на ваш коментар. Хочете поділитися своєю думкою з колегами чи лишити коментар для редакції? У статтях ви маєте таку можливість. Для цього потрібно натиснути на знак напроти того абзацу, який бажаєте прокоментувати, вписати текст у віконечко і натиснути «Відправити».

Якщо коментар потребує нашої відповіді, редакція відповість й ви отримаєте про це лист на пошту. У ньому буде також посилання на статтю, яку ви прокоментували, тож можна з листа одразу на неї перейти і прочитати відповідь (рис. 1).

Активна рубрика / підрубрика. Тепер рубрика чи підрубрика статті підкреслена та підсвічується, коли наведете курсор (рис. 2). Коли натиснете на неї, то відкриється тематичний рубрикатор на тій темі, яку редакція обрала для статті. Там можете обрати іншу публікацію з теми — так отримаєте ще більше інформації. Якщо не переходите на іншу статтю, то просто закрийте рубрикатор на ×.

Рис. 1 Рис. 2

Перехресний пошук. Перехресний пошук — система пошуку, у якій за кожним запитом (рис. 3, цифра 1) відбувається паралельний пошук у кількох розділах (публікації журналу, нормативна база, книги). Тепер в основній видачі з’явився блок, де є перемикач по розділах (рис. 3, цифра 2), і кнопка «Перейти» (рис. 3, цифра  3), за допомогою якої одразу переходите на перелік пропозицій потрібного розділу.

Підказки в пошуковому рядку. Коли ви почнете друкувати запит у пошуковому рядку, нижче розкриється список, у якому є підказки-запити (рис. 4, цифра 1) та підказки-документи (рис. 4, цифра 2). Їх завдання — спростити й прискорити вашу роботу. Вони формуються за повним збігом букв запиту й початку заголовків документів.

Рис. 3 Рис. 4
Підказки-запити Підказки-документи
Дають можливість
• не друкувати запит повністю;
• швидко перейти до пропозицій за запитом, яким цікавилися раніше (свої підказки)
швидко відкрити потрібний документ — пропозиції формуються на основі збігу тексту запиту з початком заголовка документа
Клік на підказку
формує пропозиції на цей запит, ви обираєте потрібну публікацію одразу відкриває цей документ

Оцінювання журналу. Час від часу ви зможете бачити поле з вибором оцінки від 1 до 10 та можливістю вписати коментар. Скористайтеся нагодою, щоб написати редакції відгук про журнал. Це порадує нас і допоможе в розвитку журналу ☺

Е-журнал: які є додаткові можливості

Щомісяця редакція знайомить читачів друкованої та електронної версій журналу «Практика управління закладом освіти» з можливостями е-журналу, розповідає про функції, які нещодавно з’явилися, та як ними користуватися.

Про що й у якому номері журналу ми писали:

Підготувала редакція журналу

Приклад інструкції з діловодства: розділи про номенклатуру справ, зберігання та експертизу цінності документів
№ 10, 2023
Облік гуманітарної допомоги закладу освіти