Чи може педагог-організатор працювати заступником директора
Експерт підкаже, чи має право педагог-організатор, який працює на повну, працювати ще на 0,5 ставки заступником директора
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 № 2352-IX внесено зміни до статті 102-1 КЗпП, яку викладено у новій редакції. Встановлено, що сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця — фізичної особи. Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.
Скасовано норму, згідно з якою умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій визначав КМУ.
У зв’язку з такими змінами до статті 102-1 КЗпП постановою КМУ від 22.11.2022 № 1306 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» постанову КМУ від 03.04.1993 № 245 (з урахуванням змін) скасовано. Розпорядженням КМУ від 22.11.2022 № 1047-р скасовано також наказ Мінпраці, Мін’юсту, Мінфінів від 28.06.1993 № 43, яким, зокрема, заборонялася робота керівників за їхніх заступників за сумісництвом окрім викладацької роботи.
Тобто, нині переліку робіт, які не вважаються сумісництвом, немає. Також відсутні вимоги щодо обсягу роботи та переліку посад працівників, які можуть працювати за сумісництвом. Головне, щоб сумісники виконували роботу поза основним робочим часом.
Але, як і до зазначених змін, статтею 21 КЗпП працівникам дано право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях. Тому при укладенні трудового договору на виконання педагогічної роботи за двома посадами, а саме за посадою педагога-організатора та заступника директора з навчально-виховної роботи, доцільно відкоригувати графіки роботи так, щоб час їх виконання не збігався.
Згідно з пунктом 21 Типових правил внутрішнього розпорядку навчально-виховних закладів системи Міністерства освіти України, затверджених наказом МОН від 20.12.1993 № 455, при п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи визначають правилами внутрішнього розпорядку або графіками змінності, які затверджує керівник закладу за погодженням з профспілковим комітетом з додержанням тривалості робочого тижня.
Час початку і закінчення роботи й обідньої перерви встановлюють для працівників Правилами внутрішнього розпорядку конкретного закладу. За погодженням з профспілковим комітетом деяким структурним підрозділам і окремим групам працівників можна встановлювати інший час початку й закінчення роботи.
При роботі за сумісництвом доцільним застосовувати норми статті 60 КЗпП, яка унормовує питання гнучкого графіку роботи, а також статті 60-2, що унормовує питання дистанційної роботи.